:

Aksiyon, Macera

  : Christopher McQuarrie
  : 2015 - ABD
  : 110 dakika
  : Tom Cruise, Jeremy Renner, Alec Baldwin, Simon Pegg, Ving Rhames
 
:

Bu filmde Ethan Hunt (Tom Cruise) ve ekibi, şimdiye kadar giriştikleri en zorlu göreve, Syndicate adında bir dolandırıcılık çetesini çökertme görevine atılacaklar. IMF organizasyonunu hedef alan çeteyi amaçlarına ulaşmadan önce durdurmak zorundadırlar.

 


:         :

Komedi, Bilim Kurgu

  : Chris Columbus
  : 2015 - ABD
  : 105 dakika
  : Adam Sandler, Sean Bean, Michelle Monaghan, Kevin James, Ashley Benson
 
:

Klasik atari oyunlarının görüntülerini yanlış yorumlayıp bir savaş ilanı olarak algılayan uzaylılar, bu oyunlardaki karakterlerin benzerleriyle dünyaya saldırırlar. Başkan Will Cooper (Kevin James) son çare olarak 80'li yılların atari şampiyonu çocukluk arkadaşı Jules Brenner (Adam Sandler) ve oyun delisi arkadaşlarına başvurmak zorunda kalır.

 


:         :

Aksiyon, Komedi, Macera

  : Guy Ritchie
  : 2015 - ABD
  : 109 dakika
  : Alicia Vikander, Henry Cavill, Elizabeth Debicki, Armie Hammer, Misha Kuznetsov
 
:

Guy Ritchie'nin yönetmen koltuğunda oturduğu casusluk filmi 1960'lı yıllarda Soğuk Savaş döneminde geçiyor. Uzun süredir aralarındaki düşmanlık nedeniyle çeşitli olaylarda karşı karşıya çarpışmış olan CIA ajanı Solo ile KGB Kuryakin, uluslararası bir suç örgütünü çökertmek için işbirliği yapmak zorunda kalırlar. Bu zorlu davada ellerindeki tek ipucu ise Alman bir bilimadamının kızına ulaştıkları takdirde ilerleyecek olmalarıdır. Dünyanın büyük bir felaketten kurtulması, zamanla yarışmak zorunda oldukları bu göreve bağlıdır. 1960'lı yılların popüler dizisinden uyarlanan filmin başrollerini Henry Cavill ile Armie Hammer paylaşıyor.

 


:         :

Animasyon, Aile, Komedi

  : Pierre Coffin, Kyle Balda
  : 2015 - ABD
  : 109 dakika
  : Sandra Bullock , Steve Carell , Jon Hamm , Hiroyuki Sanada , Jennifer Saunders
 
:

Tarihin başlangıcından itibaren varolan minionlar, çağlar boyunca tek bir amaca sahip olmuştur: Kötü bir efendiye hizmet etmek. Bu uğurda dinozorlardan Firavun'a, Napolyon'dan Dracula'ya pek kişiyi deneseler de hepsinin sonu yok olmak olur. Sonunda Antarktika'ya yerleşip insandan uzak bir yaşam kurarlar. Ancak 1960'lı yıllar geldiğinde bir grup maceracı minion, Amerika'ya gider ve kendilerine yeni efendiler aramaya başlarlar.

 


:         :

Korku

  : Hasan Karacadağ
  : 2015 - Türkiye
  : 109 dakika
  : Michael Madsen, Kenan Ece, Stephen Baldwin, Brianne Davis, Dragan Micanovic
 
:

İstanbul'da İngilizce öğretmenliği yapan hamile kardeşi Marla'nın acil çağrısı üzerine apar topar New York'tan Türkiye'ye gelen gazeteci Olivia Watkins (Lucie Pohl) geldiği gün kardeşinin esrarengiz ölümüyle sarsılır. Sır dolu ölümü araştırmak Olivia'ya düşer. Türk korku sinemasının önde gelen ismi Hasan Karacadağ, bu filminde uluslararası çapta tanınmış oyuncularla çalıştı. Kenan Ece'nin yanısıra Stephen Baldwin ve Michael Madsen, filmin oyuncu kadrosunda bulunuyor.

 


: