: Dram, Romantik
  : Ömer Faruk Sorak
  : 2015 - Türkiye, Almanya
  : 110 dakika
  : Esra İnal, Fırat Çelik, Fahri Öğün Yardım, Mehmet Kurtuluş, Devrim Yakut
 
:

Esra çocukluğundan bu yana sıra dışı rüyalar gören ve gördüğü rüyaların gerçekleşmesi nedeniyle dehşete kapılan bir genç kadındır. Hedefi ise çocukluğundan itibaren kendine rüyalarında eşlik eden ve yol gösteren gizemli adamı bulabilmektir. Esra maruz kaldığı her baskıya karşın elinden geleni yapıp çocukluk korkularından kurtulmaya, özgürlüğünü kazanarak hayatla barışmaya çalışacaktır.

 


:         : Dram
  : Hamdi Alkan
  : 2015 - Kırgızistan, Türkiye
  : 110 dakika
  : Merve Sevi, Aslıhan Güner, Mert Yavuzcan, Selen Görgüzel, Devrim Parscan
 
:

İsmail öğretmen, kendini eğitime adamış gönül kahramanlarından biridir. Fakat Kırgızistan’da yepyeni ve umut dolu bir hikaye yazmak, İsmail’in beklediği kadar kolay olmayacaktır. Sahip olduğu adanmışlık ruhu, fedakarlık hamuru ile yoğrulmadan kapılar ona açılmayacaktır. Her şeye rağmen İsmail öğretmen ve eşi Sevgi Hanım çıktıkları yoldan dönmeyecek ve Tanrı Dağları’nın eteklerinde bu hikayeyi tamamlamak için canları pahasına bile olsa sonuna kadar mücadele edeceklerdir. Çünkü onlar zaferden değil, seferden sorumlu olduklarının manevi lezzetini tatmış koca yürekli insanlardır. Tabi mesele okul açmak olunca dünyanın en zor savaşına da hazır olmak gerekmektedir: ''Cehaletle mücadele''

 


:         : Komedi, Romantik
  : Özcan Deniz
  : 2015 - ABD
  : 110 dakika
  : Şükrü Özyıldız, Ayça Ayşin Turan, Türkan Kılıç, Cem Avnayim, Taner Turan
 
:

Zarok çok uzun yıllar önce Edirne’de henüz beşikteki bir kız çocuğunu kaçırıp, bir ailenin ömür boyu büyük acılar yaşanmasına neden olur. Aradan uzun yıllar geçer ve Zarok eline geçen bir fırsatı değerlendirir. Vicdan azabını hafifletmek için bu sefer, daha önce kaçırdığı kızı tekrar kaçırarak gerçek ailesine götürecektir! Fakat bu süreçte her iki karakteri de, aşk dolu bir macera beklemektedir..

 


: