: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera
  : Joss Whedon
  : 2015 - ABD
  : 150 dakika
  : Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Chris Evans, Mark Ruffalo
 
:

Iron Man Tony Stark önderliğinde bir grup süper kahraman, aktif olarak kullanılmayan bir barışı koruma programını gerçekleştirmek isterler, ancak işler çığrından çıkar ve insan yapımı bir yapay zeka olan Ultron'un eline, hain planlarını gerçekleştirme fırsatı geçer. Süper kahramanlar onu durdurabilmek için bir kez daha güç birliği yapmak zorundadır. Tüm dünyaya yayılan bir savaş başlayacaktır.

 


:         :

Komedi, Macera

  : Hakan Algül
  : 2015 - Türkiye
  : 150 dakika
  : Ata Demirer, Demet Akbağ, Levent Ülgen, Şebnem Bozoklu, Ayşe Nil Şamlıoğlu
 
:

Veteriner Hekim Profesör Niyazi Gül, kendince sakin bir hayat sürmektedir. Bir yandan üniversitede veterinerlik dersleri verirken, bir yandan da yardımcısı Hediye’nin desteğiyle dededen kalma mucizevi formülün eksik maddesini arar. Belalı aşıklar Sultan ve Rıza atlarını yarıştırmaya karar verip bir de Niyazi'nin hayvanlara güç veren formülünü duyunca işler karışır. Bir anda heyecan dolu olayların ortasına düşen Niyazi, formülün eksik maddesini ararken sürpriz maceralarla karşılaşacaktır.

 


:         :

Bilim Kurgu, Aksiyon

  : George Miller
  : 2015 - ABD
  : 150 dakika
  : Charlize Theron, Tom Hardy, Nicholas Hoult, Rosie Huntington-Whiteley, Nathan Jones
 
:

Mad Max serisi, 3. filmden tam 30 yıl sonra tekrar sinemalara dönüyor. Tam bir görsel şölen sunan filmde Mel Gibson'la özdeşleşmiş Mel Gibson karakterini Tom Hardy canlandırıyor.

 


:         :

Gerilim, Korku

  : Erdinç Kazımoğlu
  : 2015 - Türkiye
  : 150 dakika
  : Murat Bülent Atacan, Ceren Gündoğdu, İzzet Lüleci, Seracettin Gözüküçük
 
:

Bir baba ve kızın tüyler ürperten hikâyesine tanık olacaksınız. Serinin 2. filmi olan Cin Garezi, yine bu topraklarda yaşanan ve yüzleşmekten korktuğumuz korku dolu olayların peşine düşüyor.

 


:         :

Macera

  : Brad Peyton
  : 2015 - ABD
  : 150 dakika
  : Dwayne Johnson, Alexandra Daddario, Carla Gugino, Colton Haynes, Ioan Gruffudd
 
:

Kötü şöhreti ile bilinen San Andreas Fayı’nın kırılması ile 9 şiddetindeki bir depremle Kaliforniya sallanır. Bir arama kurtarma pilotu (Dwayne Johnson) ve artık araları pek de iyi olmayan eşi, Los Angeles’tan San Fransisco’ya, tek kızlarını kurtarmak için yola çıkarlar. Ancak, kuzeye yaptıkları bu tehlikeli yolculuk, henüz sadece bir başlangıçtır. Ve ne zaman en kötüsü artık bitti diye düşüseler, daha da kötüsü başlamaktadır.

 


:         :

Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim, Macera

  : Colin Trevorrow
  : 2015 - ABD
  : 150 dakika
  : Katie McGrath, Bryce Dallas Howard, Omar Sy, Judy Greer, Irfan Khan
 
:

Sinema tarihinin en önemli serilerinden biri olan Jurassic Park'ın son filmini Safety Not Guaranteed filmiyle tanıdığımız Colin Trevorrow yönetecek. Konusu hakkında henüz bilgi verilmeyen filmin senaryosu aşamasında dört farklı yazarla birlikte çalışılıyor. Bu isimlerden biri ilk Jurassic Park filminde olduğu gibi sonrakilerinde de imzası bulunan Michael Crichton.

 


: