:

Komedi, Romantik

  : Şenol Sönmez
  : 2015 - Türkiye
  : 109 dakika
  : Ali Sunal, Janset Paçal, Mehmetcan Mincinozlu, Ayda Aksel, Hatice Şendil
 
:

Türlü takıntıları bulunan, hastalık hastası Metin (Ali Sunal) bir gün yaşam dolu Hayat’a rastlar. Kavgalarla başlayan ilişkileri bir hayat öpücüğü gibi ikisinin de hayatını değiştirir ve Metin bu aşk sayesinde yaşamanın hayatta kalmaktan fazlası olduğunu öğrenir. Yaşamı böylesine seven ve yaşamdan böylesine korkan bu iki insan bütün imkansızlıklara rağmen birlikte mutlu olmayı becerebilecek midir?

 


:       :

Komedi

  : Ömer Uğur
  : 2015 - Türkiye
  : 109 dakika
  : Ufuk Özkan , Fırat Tanış , Bülent Çolak , Ahmet Sarsılmaz , Bora Akkaş
 
:

Cevahir’in (Ufuk Özkan) babaannesi Hafize’nin (Tanju Tuncel) hastalanması üzerine; tedavi için yeterli parayı bulmaya çalışan Cevahir’in eline bir define haritası geçer. Cevahir’in belalısı Koyu Bilal (Fırat Tanış) olayın kokusunu alır ve haritanın yarısını kaparak haritanın gösterdiği yere, Ayvalık’a doğru yola çıkar. Cevahir de Ulvi (Bülent Çolak) ile beraber Ayvalık yoluna düşer. Heyecan ve macera dolu bir define arayışına dönüşen yolculukta hepsi, kendilerini hiç beklemedikleri durumların, olayların ve belaların içinde bulurlar.

 


:       :

Animasyon, Fantastik

  : Mark Osborne
  : 2015 - Fransa
  : 105 dakika
  : Ahmet Taşar, Elif Acehan, Hakan Vanlı, Özden Ayyıldız, Ender Yiğit
 
:


Antoine de Saint-Exupery'nin unutulmaz çocuk klasiği Küçük Prens'in 2015 yapımı animasyon uyarlaması, bizleri yeniden yazarın müthiş hayal dünyasına davet ediyor. Hikayenin merkezinde küçük bir kız çocuğu bulunuyor: annesi tarafından artık yetişkinlerin dünyasına hazırlanan, çocukluktan çıkmak üzere olan kız, tuhaf ancak iyi yürekli bir adam olan komşuları Pilot ile tanışınca her şey değişir. Pilot, bir zamanlar tanıdığı Küçük Prens aracılığıyla girdiği ve her şeyin mümkün olduğu dünyanın kapılarını kıza da açar.

 


:       :

Komedi

  : Burak Aksak
  : 2015 - Türkiye
  : 105 dakika
  : Cengiz Bozkurt , Seda Bakan , Erkan Kolçak Köstendil , Mehmet Cihan Ercan , Berat Yenilmez
 
:


Orta yaşa gelmiş, ama hayatı boyunca kuralların hiç dışına çıkmamış bir adam olan Kudret'in (Cengiz Bozkurt) hayatı, bir arkadaşı yüzünden karıştığı soygun vakası ve sonrasında aralarına katılan yeni arkadaşlarıyla bir anda değişir, kendini emektar Toros'uyla birlikte Gaziantep'e doğru giderken bulur. Yol boyunca Kudret ve arkadaşlarının başlarına hem tehlikeli, hem de komik birçok olay gelecektir.

 


: